Pośród wielu województw w Polsce, miasto Kraków wybija się nie jedynie w temacie kultury i rozrywki, ale również na wielu odmiennych polach. Staje się miastem przyjaznym do mieszkania. Przekształcenia, jakie dokonały się w mieście w ostatnich latach sprawiają, że Kraków rzeczywiście idzie w górę.
Dobre nowości w stolicy małopolski.
Co pozytywnego wypracowano w ciągu ostatniego czasu? Wielość napraw i nowości inwestycyjnych jest spora. Niezwykle wsparły rząd w tej materii dotacje Unii Europejskiej, z których miasto niemało korzysta. Dynamiczne akcje w obszarze pozyskiwania dotacji spowodowały, że gmina rozwinęła się o kolejne drogi, nowoczesne autobusy komunikacji miejskiej, oraz ciekawe miejsca dla ludności.
Niemałe innowacje są niewidoczne dla typowego Krakusa. Nie oznacza to jednak, że nie zostały poczynione. Zwykle pomijamy nie związane z nami fakty. Typowemu mieszkańcowi miasta wydaje się, że w regionie niewiele się robi. Natomiast miasto zmienia się w każdym obszarze. Usprawnienia w zakresie zarządzania śmieciami, budowie i modernizacji siatki kanalizacyjnej, stawianie filtrów akustycznych to tylko niektóre zmiany, które umożliwiają krakusom lepiej oraz bardziej komfortowo żyć. Kraków zmienia się również w zakresie możliwości konferencyjnych. Moc Krakowa idzie w górę dzięki takim inwestycjom jak: centrum konferencyjne ICE lub rewitalizacja Huty. takie inwestycje inspirują gości z innych miast do odwiedzin.
Podejmowane za pomocą zarządu miasta akcje nie tyczą się jedynie samego środka Krakowa, ale również są związane z pełnym województwem . Z tej przyczyny lepiej nie utyskiwać tylko zauważyć innowacje w które obrósł Kraków.
Przyszłe miesiące – jeśli uda się utrzymania szybkości innowacji – umożliwią miastu zostać prawdziwą stolicą małopolski.
Majchrowski