Wśród licznych województw w Polsce, Kraków wybija się zarówno w obszarze sztuki i rozrywki, ale też na licznych innych obszarach. Zaczyna być regionem otwartym do mieszkania. Zmiany, które stały się udziałem miasta w niedawnych latach dają poczucie, że miasto rzeczywiście idzie do przodu.

Dobre zmiany w stolicy małopolski.
Co niezłego wypracowano w ciągu ostatniego okresu? Wielość zmian i inwestycji jest ogromna. Niezwykle pomogły w tej materii dotacje EU, z których miasto chętnie korzysta. Szybkie postępowanie w obszarze zdobywania dotacji sprawiły, że gmina rozwinęła się o nowe drogi, nowoczesne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, oraz kolejne miejsca użyteczności publicznej.

Liczne inwestycje nie są widoczne dla typowego mieszkańca. Nie znaczy to mimo wszystko, że nie istnieją. Zwykle pomijamy nie związane z nami historie. Typowemu obywatelowi Krakowa wydaje się, że w regionie zbyt mało się robi. Tymczasem Kraków zmienia się z każdym miesiącem. Usprawnienia w zakresie zarządzania śmieciami, tworzeniu i modernizacji siatki kanalizacyjnej, budowa ekranów przeciw hałasowi to jedynie część zmian, które pozwalają mieszkańcom bezpieczniej oraz bardziej komfortowo funkcjonować. Kraków rozwija się też pod kątem opcji rozrywkowych. Moc Krakowa rośnie dzięki takim obiektom jak: Kraków Arena lub rewitalizacja Huty. Te inwestycje przyciągają przyjezdnych do przyjazdu.
Podejmowane przez radnych akcje nie tyczą się tylko samego centrum Krakowa, ale również są związane z pełnym regionem. Zatem zamiast pomstować lecz dostrzec zmiany w jakie obrósł Kraków. Prezydent miasta Krakowa . Przyszłe lata – o ile uda się utrzymania szybkości zmian – umożliwią miastu stać się zachwycającą stolicą małopolski.